Nieczynne od 7 listopada

Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wytyczne dla obiektów kultury – Rogalowe Muzeum nie będzie prowadziło żadnej działalności stacjonarnej od 7 listopada aż do odwołania. Gdy będzie znana data ponownego otwarcia Muzeum napiszemy o tym na stronie.

W tym okresie nadal możliwe jest korzystanie z warsztatu WIDOKÓWKA z  POZNANIA, który można przeprowadzić w domach.

Więcej informacji o tej propozycji znajduje się tutaj.

Życzymy zdrowia i do zobaczenia za jakiś czas!

Zespół Rogalowego Muzeum Poznania

NOWOŚĆ. Warsztat bez wychodzenia ze szkoły!

NOWOŚĆ! WarsztatyWIDOKÓWKA z POZNANIA” – do przeprowadzenia bezpiecznie w klasie

Rogalowe Muzeum zaprasza na niesamowitą lekcję-wycieczkę po Starym Rynku zakończoną zrobieniem własnej, kolorowej widokówki z Poznania!
  • Warsztat odbywa się całkowicie bezpiecznie: w klasie (a nawet w domu!), bez udziału osób z zewnątrz
  • Zajęcia trwają godzinę lekcyjną (ok. 45 min) i są przeznaczone dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej

PROGRAM ZAJĘĆ:

W części edukacyjnej (ok. 15 min) dzieci oglądają specjalnie przygotowany film zawierający:

• Powietrzne zwiedzanie Ratusza, z wieloma ciekawostkami (niesamowite nagranie z drona sportowego!)

• Animowaną historię Ratusza wraz z legendą o koziołkach oraz legendą o hejnale

• Szczegółową instrukcję ? jak po kolei przygotować własną Widokówkę z Poznania używając dostarczonych materiałów plastycznych

W części warsztatowej (ok. 30 min) dzieci przygotowują samodzielnie (lub z podpowiedziami nauczyciela) własną widokówkę z ratuszem wysypując pola specjalnymi kolorowymi piaskami. Następnie na odwrocie kartki uzupełniają wierszyk z pozdrowieniami, umieszczając naklejki ze słówkami z wielkopolskiej gwary. Widokówka występuje do wyboru w dwóch wersjach graficznych: głównej oraz świątecznej (idealna na grudzień). Wykonane kartki dzieci mogą zabrać ze sobą, ale mogą też je podpisać i wysłać – do swojego domu lub do wybranej osoby, jako pretekst do nauki adresowania (zestawy nie zawierają znaczków).

obraz.png

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY WARSZTATU:

• stworzony dla dzieci: efektowna technika kolorowych piasków, angażujący film

• szerokie walory edukacyjne: historie, legendy, ciekawostki, architektura, gwara

• nie wymaga dodatkowego przygotowania ze strony nauczyciela (precyzyjny film instruktażowy dla dzieci)

• pełna elastyczność przeprowadzenia: w szkole lub w domu, w dowolnym czasie

WIĘCEJ INFORMACJI i ZAMÓWIENIA:
www.widokowkapoznan.pl (możliwość rezerwacji przez internet)
telefon kontaktowy: 690 015 815 oraz 690 077 800

Warsztaty WIDOKÓWKA dla rodzin w WEEKENDY!

Po raz pierwszy możemy zaprosić gości indywidualnych (konkretni rodziny z dziećmi) na nasz nowy warsztat artystyczno edukacyjny WIDOKÓWKA z POZNANIA. Podczas warsztatu uczestnicy przygotują własne widokówki i poznają historie i ciekawostki dot. Starego Rynku, koziołków, hejnału. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci 5-12 lat wraz z opiekunami.

Warsztaty będą odbywać się w soboty i niedziele o godz. 12.30 do 5 kwietnia 2020. Dla uczestników pokazów rogalowych – zniżka!

Warsztat daje okazję nie tylko poznania Starego Rynku, ale też do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w przyjemnej rodzinnej atmosferze.

Więcej informacji, program, zdjęcia oraz zapisy na stronie widokowkapoznan.pl

oraz na profilu facebook Widokówka Poznań

Zapraszamy – liczba miejsc ograniczona!

Nieczynne 2-3 marca

Rogalowe Muzeum będzie wyjątkowo nieczynne 2 i 3 marca 2020 – zapraszamy w pozostałe dni!

Nieczynna będzie też w te dni informacja telefoniczna – w sprawach rezerwacji prosimy kontakt przez formularz rezerwacyjny.

Brak pokazów po angielsku w marcu

Ze względu na ogólną niepewną sytuację epidemiologiczną do końca marca 2020 zawieszamy prowadzenie otwartych pokazów w jęz. angielskim o godz. 13.45 (zarówno w tygodniu, jak i w weekendy). Liczymy na zrozumienie dla podjęcia tych prewencyjnych kroków.

9,10 i 11 listopada – godziny pokazów i zapisy

W weekend świętomarciński (9-11 listopada 2019) Rogalowe Muzeum zaprasza na pokazy, które będą prowadzone aż do późnego popołudnia – rozpiska poniżej.

UWAGA! PROSIMY O REZERWOWANIE BILETÓW tutaj: http://rogalowemuzeum.pl/kontakt/#rezerwacje

Orientacyjna dostępność pokazów: na niebiesko – miejsca dostępne w rezerwacji. Na czerwono – brak już miejsc w rezerwacji.

Prosimy w komentarzach w formularzu dopisywać, o którą godzinę chodzi. Z potwierdzoną rezerwacją należy stawić się w komplecie 15 min przed pokazem (wtedy rezerwacja zadziała).

Pewna niewielka pula miejsc będzie też dostępna bezpośrednio przed pokazami – informacja na bieżąco przed Muzeum

9.11 (sobota): 10:00, 10:50, 11:10*, 12:30, 13:45PL, 13:45 ANG**, 15:00, 16:30, 18:00

10.11 (niedziela): 10:00, 10:50, 11:10*, 12:30, 13:45PL, 13:45 ANG**, 15:00, 16:30, 18:00

11.11 (poniedziałek, Dzień Św. Marcina):  10:00, 10:50, 11:10*, 12:30, 13:45PL, 13:45 ANG**, 15:00, 16:30