Bilety

Godziny pokazów

OGŁOSZENIA SPECJALNE:

UWAGA: POKAZY DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH! Przed rezerwacją prosimy sprawdzić dostępność miejsc w najbliższych dniach: tutaj. Nieczynne 1 oraz 2 listopada.

Rogalowe Muzeum jest otwarte od 21 maja 2021, według standardowego rozkładu godzinowego (poniżej), z zachowaniem odpowiednich standardów sanitarnych i limitów.

W niedziele czynne jest dodatkowe stoisko z rogalami naprzeciwko ratusza (Stary Rynek 39)

GODZINY POKAZÓW:

9:30* – pokazy rogalowe dostępne dla grup pow. 15 os. (*tylko na rezerwacje).

11:00 – pokaz rogalowo-koziołkowy (teraz dłuższy z legendą o koziołkach!)

12:30 – pokaz rogalowy

14:00  – pokaz rogalowy oraz pokaz rogalowy po angielsku**

15:30 –  pokaz rogalowy

17:00 – pokaz rogalowy – lipiec/sierpień – codziennie

Późniejsze godziny (np. wieczorne)  - dla firm oraz dużych grup wg oddzielnego cennika – zapytaj.

**w weekendy oraz w wybrane dni – więcej informacji: tutaj.

UWAGA: wskazana rezerwacja miejsc – więcej w sekcji Rezerwacje (poniżej).

Zakupy biletów

Muzeum czynne jest 7 dni w tygodniu.  Muzeum jest nieczynne w wybrane dni w ciągu roku (informacje w sekcji wydarzenia na stronie głównej).

Standardowo Muzeum może jednocześnie pomieścić  do 50-60 osób / salę i odpowiednio mniej w zależności od aktualnych wytycznych sanitarnych. Można też wykupić prywatny warsztat dla grupy do 12 osób (patrz: cennik). Prosimy o wzięcie ze sobą zakrycia na usta i nos, a razie potrzeby możne u nas zakupić jednorazowe maseczki (w cenie 1,50 zł). O kolejności wejścia decyduje posiadanie potwierdzonej rezerwacji, a następnie kolejność przybycia.  Bilety kupuje się bezpośrednio przed pokazem w kasie Muzeum (najlepiej być 15 min przed rozpoczęciem pokazu). Płatność gotówką lub kartą (m.in. Visa, Mastercard). Aby mieć pewność najlepiej zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Zarezerwuj tutaj.

Zastrzegamy sobie możliwość nieprzeprowadzenia pokazu poniżej 3 osób oraz łączenia grup na sali w ramach dostępnych miejsc.

UWAGA GRUPY PRZEDSZKOLNE oraz KLASY 1 Szkoły Podstawowej! Zajęcia grupowe dla najmłodszych dzieci prowadzone są domyślnie w trybie warsztatowym, gdzie każda para dzieci robi swojego rogala w specjalnie przystosowanej sali. Jednocześnie w warsztatach może brać udział do 50 osób. Program dostosowany jest dla osób od 4 roku życia (tzn. nie przyjmujemy rezerwacji grupowych poniżej tego wieku).

NOWOŚĆ dla dzieci w wieku 5-12 lat!  Grupy zapraszamy także nowe warsztaty artystyczno-edukacyjne  „Widokówka z Poznania”, w trakcie których dzieci wykonują własną pocztówkę z ratuszem i koziołkami techniką sypanych piasków. Istnieje możliwość umówienia się na obie atrakcje (widokówkę oraz pokaz rogalowy) w ciągu jednej wizyty – patrz cennik.

Warsztat „Widokówka z Poznania” można także zamówić w wersji wysyłkowej do szkoły (!) -  w prosty i całkowicie bezpieczny sposób przeprowadzić go w klasie (i to bez udziału osób z zewnątrz).

Więcej informacji: widokowkapoznan.pl

Cennik

Cennik aktualny /od 26.06.2021/

W przypadku rezerwacji grupowych w trakcie roku szkolnego wymagana jest zapłata zaliczki za 20 biletów lub 30 biletów na pokazy rogalowo-koziołkowe (wymagane minimum) na 14 dni przed planowanym pokazem.

Pokazy rogalowe Pokazy rogalowo-koziołkowe
Ulgowy

dzieci, studenci do 25 r.ż,  emeryci, niepełnosprawni

21 zł /os. 24 zł /os.
Normalny 24 zł / os. 27 zł /os.
Rodzinny

2 dorosłych + 2 lub więcej dzieci

 21 zł / os.  24 zł / os.
Warsztaty dla małych dzieci

przedszkola i klasy 1 SzP

 22 zł / os.

(min. 25 biletów)

 25 zł / os.

(min. 30 biletów)

Pokazy ogólnodostępne w jęz. angielskim 24 zł / os. -
Pokazy zamawiane w jęz. obcym 24 zł

(min. 25 biletów)

32 zł

(min. 25 biletów)

PAKIET PROMOCYJNY dla szkół (2021)

Warsztat Widokówka z Poznania (9:30)

plus pokaz rogalowo-koziołkowy (11:00)

42 zł / os. (min. 25 os.)

/zamiast 47 zł / os./

NOWOŚĆ!!! Bezpieczny warsztat Widokówka z Poznania

wysyłany do szkół (kl 0-4 SzP)

18-24 zł / os.

szczegóły: widokowkapoznan.pl

Pokazy na wyłączność po godzinach

spotkania firmowe, konferencje itp.

do wyceny

(prosimy o kontakt)

Lokalizacja

mapka

Prosimy o oczekiwanie na pokaz na dziedzińcu, (obsługa wprowadzi Państwa, kiedy skończy się poprzedni pokaz) lub wejście na górę 10 min przed pokazem.

Udogodnienia i bezpieczeństwo

Sale pokazowe Rogalowego Muzeum są w razie potrzeby klimatyzowane lub ogrzewane. Na miejscu można kupić Rogale Świętomarcińskie na wynos (w miarę dostępności), także w ozdobnych opakowaniach oraz inne pamiątki. Klatka schodowa kamienicy nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (wtedy trzeba dostać się przy pomocy opiekunów na 1 piętro).

Jak dbamy o bezpieczeństwo?

Szanowni Państwo, wiemy że przychodzicie się do nas odprężyć, dlatego możliwie dyskretnie przeprowadzamy wszystkie zabiegi  wynikające z wytycznych sanitarnych (a nawet więcej), byście mogli czuć się u nas bezpiecznie i pewnie. W obecnej sytuacji olbrzymim atutem jest ogromna powierzchnia okien, co pozwala na doskonałą wymianę powietrza i stworzenie warunków półotwartej przestrzeni. Oczywiście prosimy o współpracę w zakresie stosowania aktualnych zasad. Nasz personel chętnie udzieli wszystkich informacji. Oto najważniejsze środki ostrożności i bezpieczeństwa:

Przed wejściem:

- Zakupy biletów odbywa się na otwartym dziedzińcu (przed zabezpieczonym kioskiem) – polecamy płatność kartą

- Bilety sprzedajemy na wszystkie pokazy danego dnia – nie trzeba stać w kolejce przed pokazem

- Na pokaz oczekujemy na świeżym powietrzu

- Odstępy między pokazami zostały dwukrotnie wydłużone (czas przygotowanie sal i spokojne wejście/wyjście w podgrupach)

- Dostępne są płyny dezynfekujące przed wejściem do muzeum (i na wszystkich salach)

- Dezynfekowane są wszystkie poręcze, klamki i włączniki (choć nie ma potrzeby ich dotykać)

Zasady bezpieczeństwa na sali pokazowej:

- Ograniczenie widowni zgodnie aktualnymi wymogami dot. przedstawień

- Dodatkowo – dla małych grup – możliwość zamówienia pokazów prywatnych (do 12 os) w bardzo korzystnej cenie. Większym grupom również możemy zapewnić pokazy na wyłączność.

- Sale są intensywnie wietrzone dzięki wyjątkowo dużej powierzchni okien

- Dostępne bezdotykowe dezynfekatory (np. do zastosowania przed degustacją)

- Obowiązek zakrywania nosa i ust (możliwość zakupu jednorazowej maseczki na miejscu w cenie 1,50 zł/szt.)

- Chętni degustują rogale przygotowane wcześniej przez profesjonalną piekarnię i podane w jednorazowych papilotkach / torebkach na wynos

Zasady bezpieczeństwa dla osób aktywnie pomagających w trakcie pokazu:

- Wszyscy ochotnicy dezynfekują dłonie lub korzystają z rękawiczek jednorazowych (zapewniamy)

- Wszystkie narzędzia i rekwizyty i tak są dezynfekowane

- Dostępne są stylowe czapki-budyniówki (dla chętnych) – są prane lub dezynfekowane

- Ochotnicy mają przygotowane zdezynfekowane oddzielne stolnice

- Pomagać mogą jednocześnie tylko 2 osoby, między którymi zachowane są odpowiednie odstępy

Rezerwacje

Na każdy pokaz jest ograniczona liczba miejsc, więc aby mieć pewność, najlepiej zarezerwować bilety – rezerwując on-line lub telefonicznie pod numerem: +48 690 077 800 (czynny 10:00-15:30). Staramy się odpisać maksymalnie w przeciągu dnia roboczego (zazwyczaj dużo szybciej). Rezerwacja  jest ważna w przypadku stawienia się 10 minut przed pokazem (o ile nie podano innej informacji), a najlepiej być 15 min przed pokazem, by ze spokojem wykupić bilet.

W przypadku braku rezerwacji do Muzeum wpuszczamy w miarę dostępności miejsc (zazwyczaj po wpuszczeniu osób z rezerwacjami).

Język pokazu

Pokazy otwarte odbywają się w języku polskim (z elementami gwary poznańskiej).

O godz. 14:00 odbywają się również otwarte pokazy w języku angielskim

- W SOBOTY, NIEDZIELE i niektóre święta o godz. 14.00  – przez cały rok

- W inne wybrane dni o godz. 14:00 – więcej informacji o dostępności : tutaj

- CODZIENNIE – w lipcu, sierpniu godz. 14.00.

Grupy mogą zamawiać pokazy  w języku obcym  (po angielsku, niemiecku lub francusku)  w pozostałych godzinach. Prosimy o zapytanie emailowe w celu wyceny.  W przypadku innych wersji językowych również prosimy o kontakt.

Regulamin Muzeum

Opiekunowie grup i uczestnicy pokazów zobowiązują się do wypełniania zaleceń obsługi wynikających z norm bezpieczeństwa, ochrony zabytków i mienia oraz współprzebywania w grupie (wyłączenie telefonów, nieprzeszkadzanie innym itp.). Rezerwując miejsca na pokazie osoba rezerwująca oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest ona ani żadna z pozostałych osób w imieniu których jest rezerwacja, zakażona wirusem COIVD-19 oraz, że nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Rezerwując miejsca na pokazie osoba rezerwująca akceptuje klauzulę RODO i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie związanym z wizytą w Rogalowym Muzeum.

Na terenie Muzeum działa monitoring video. W razie potrzeby opiekunowie grup proszeni są o aktywną pomoc w utrzymaniu porządku. Za nieletnich odpowiadają opiekunowie. Muzeum zastrzega sobie prawo do wykonywania i wykorzystywania zdjęć z pokazów w celach promocyjnych. Dziękujemy za odpowiedzialne zachowanie. W wyjątkowych sytuacjach Muzeum zastrzega sobie prawo odwołania lub przesunięcia pokazu na inny dzień. Przypadku chęci anulacji wizyty grupowej zaliczki pobrane na poczet przyszłego pokazu/warsztatu nie podlegają zwrotowi – w zamian można jednak ustalić inny termin wizyty.

  • polub nas na: