o Muzeum

W skrócie

Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami.

To miejsce dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej, swobodnej atmosferze pokazów na żywo. Z humorem i z interakcją z naszymi Gośćmi.
W ofercie znajdują się pokazy dla mieszkańców i turystów, organizacja wyjątkowych spotkań firmowych oraz oryginalne warsztaty edukacyjne – w tym nowy program o ratuszu, koziołkach i hejnale: widokowkapoznan.pl

Oryginalność pokazów doceniają Goście Muzeum, a ich opinie możesz sprawdzić na Facebook oraz TripAdvisor
Zapraszamy!

Zobacz film promocyjny
Zobacz film promocyjny

Galeria zdjęć

Zdjęcia z Muzeum można zobaczyć na profilu facebook Rogalowego Muzeum

Partnerzy

W powstanie Muzuem zaangażowanych jest szereg ludzi i firm z poznańskim rodowodem. Ich wkład jest unaocznieniem poznańskiej, jakości i pomysłowości i przedsiębiorczości. Oto grono przyjaciół Muzuem i Poznania:

Partner strategiczny

Fawor. Oficjalny partner oraz dostawca świeżych Rogali do Muzeum.
Jedna z najstarszych i największych poznańskich piekarni i cukierni z tradycjami sięgającymi 1908 roku. Oficjalny partner Rogalowego Muzeum Poznania i dostawca dostępnych tu certyfikowanych Rogali Świętomarcińskich. I to jak pysznych. Firma Fawor znana jest ze swojego zaangażowania w życie lokalnej społeczności i podtrzymywania poznańskich tradycji.
Najbliższy punkt sprzedaży Fawor mieści się 50 m od wyjścia z Muzeum, na ul. Wielkiej 24. Więcej informacji o produktach i placówkach znajduje się na www.fawor.pl

Partnerzy tematyczni

Fifne Studio. Kreatywni wykonawcy animacji „Rogalowa Historia Poznania” i filmu promocyjnego. Z Poznania;-)
DAGADANA. Nietuzinkowy poznańsko-ukraiński zespół, którego próbki można usłyszeć w filmie promocyjnym Muzeum.

MJP Drukarnia – drukarnia z poznańskimi tradycjami.
Wydawnictwo Albus. Eksperci od gwary poznańskiej
Dr Anna Przywecka-Grześkowiak. Ekspert w dziedzinie historii Rogali Świętomarcińskich z Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie  • polub nas na: