Bilety

Goście indywidualni (do 14 os.)

Terminy

Goście indywidualni proszeni są o sprawdzenie terminów pokazów otwartych w najbliższych dniach, a następnie w miarę dostępności miejsc – zakup biletów online lub w kasie muzeum.

Rogalowe Muzeum jest otwarte przez 7 dni w tygodniu, za wyjątkiem wybranych dni.

Ramowy harmonogram pokazów:

Poniższy harmonogram nie oznacza dostępności godziny pokazu dla gości indywidualnych (niektóre pokazy odbywają się na wyłączność dla grup).

11:00 – pokaz rogalowo-koziołkowy (z oglądaniem koziołków oraz legendą!)

12:30 – pokaz rogalowy

14:00  – pokaz rogalowo-koziołkowy (z oglądaniem koziołków i legendą!)

14:00 – pokaz rogalowo-koziołkowy po angielsku – w soboty i niedziele przez cały rok; VII-VIII  codziennie; oraz w inne wybrane dni*

15:30 –  pokaz rogalowy

17:00 – pokaz rogalowy – w soboty, VII-VIII codziennie oraz w inne wybrane dni

Późniejsze godziny (np. wieczorne)  – dla firm – zapytaj.

Cennik

Aktualny cennik dla gości indywidualnych (od 02.01.2024)

Pokazy rogalowe Pokazy rogalowo-koziołkowe

(godz. 11:00, 14:00)

Ulgowy

osoby 3-25 r.ż.,

osoby 65+, emeryci, renciści

niepełnosprawni oraz ich opiekunowie

posiadacze Karty Dużej Rodziny

posiadacze Osobistej Karty Poznańskiej

31 zł /os. 35 zł /os.
Normalny 35 zł / os. 39 zł /os.
Rodzinny

2 dorosłych + 2 lub więcej dzieci (w wieku 3-18 lat)

 31 zł / os.  35 zł / os.
Miejscówka dla dzieci poniżej 3 r.ż. 1 zł /os.  1 zł /os.
Bilet na pokaz otwarty w jęz. angielskim 39 zł / os.

Bilety online

Goście indywidualni mogą sprawdzić dostępność otwartych pokazów oraz kupić bilety online (z gwarancją dostępności) przejdź tutaj

Bilety online można kupić nawet do 30 min przed rozpoczęciem pokazu, na pokazy odbywające odbywające się w przeciągu najbliższych 3 tygodni (lub dalej). Zakup online pozwala zagwarantować sobie miejsca i ominąć kolejki do kasy. Płatność przelewem internetowym, kartą kredytową (Visa, Mastercard) lub BLIKIEM.

W przypadku spóźnienia się na pokaz posiadaczy biletu (należy być 10 min przed rozpoczęciem) lub niestawienia się, istnieje możliwość przełożenia terminu w kasie muzeum na późniejszy pokaz tego samego dnia, w miarę dostępności miejsc.

Bilety w kasie muzeum

Sprzedaż biletów w kasie muzeum odbywa się na 20 minut przed rozpoczęciem otwartych pokazów, w miarę dostępności miejsc  Możliwa płatność gotówką lub kartą (m.in. Visa, Mastercard)

UWAGA: Zalecany jest wcześniejszy zakup biletów (zdarzają się komplety!), choć pewna liczba biletów jest zazwyczaj dostępna w kasie biletowej bezpośrednio przed pokazami niezależnie do biletów sprzedawanych online (warto próbować nawet w ostatniej chwili). Sale pokazowe dysponują po około 50-60 miejsc każda.

Przebieg wizyty

Pokazy rogalowe i rogalowo-koziołkowe odbywają się w formule pokazu interaktywnego, tzn. na początku pokazu zgłaszają się ochotnicy, którzy będą pomagali przy poszczególnych czynnościach.

Pokaz ma charakter uniwersalny, dla wszystkich grup wiekowych (najlepiej sprawdza się pow. 3 roku życia) i stara się angażować publiczność na różne sposoby. Na pokazach polskojęzycznych wymagana jest minimum podstawowa znajomość języka.

Ważne jest by stawić się w muzeum 10 min przed rozpoczęciem pokazu, jest to czas potrzebny na zajęcie miejsc i przygotowanie się do zajęć.

Pokazy po angielsku

W soboty i niedzielę oraz VII-VIII codziennie o godz. 14:00 oraz w inne wybrane dni odbywają się otwarte pokazy rogalowo-koziołkowe po angielsku. Prosimy sprawdzić planowane daty najbliższych pokazów, a następnie kupić bilety online lub w kasie muzeum.

Pokazy są prowadzone przez nasz zespół (a nie tłumaczone) i dostosowane są w przekazie do publiczności spoza polskiego kulturowego. Uczestnikom zalecana jest chociaż podstawowa znajomość języka angielskiego. Jednym z elementów pokazu (pod koniec) jest krótka animacja z napisami w jęz. angielskim.

Dla grup (od 15 os.)

Terminy

Grupy zorganizowane proszone są wysłanie formularza rezerwacyjnego lub kontakt telefoniczny celem umówienia terminu.

Rogalowe Muzeum jest otwarte przez 7 dni w tygodniu, za wyjątkiem wybranych dni.

Ramowy harmonogram pokazów:

Poniższy harmonogram nie oznacza dostępności godziny pokazu (niektóre pokazy są już zarezerwowane).

9:30 – pokaz rogalowy (dla grup min. 20 os.)

11:00 – pokaz rogalowo-koziołkowy (z oglądaniem koziołków oraz legendą!)

12:30 – pokaz rogalowy

14:00 – pokaz rogalowo-koziołkowy (z oglądaniem koziołków oraz legendą – od 1.07.22!)

15:30 – pokaz rogalowy

16:45 – pokaz dodatkowy (sezonowo, wymaga ustalenia)

Cennik

Aktualny cennik dla grup (obowiązuje od 02.01.2024)

Pokazy rogalowe Pokazy rogalowo-koziołkowe
Ulgowy

 • grupy dziecięce 9+
 • studenci do 25 r.ż
 • osoby 65+, emeryci
 • niepełnosprawni
31 zł /os. 35 zł /os.
Warsztaty dla małych dzieci

przedszkola i klasy 1-2 SzP

 32 zł / os. 36 zł /os.
SuperPakiet dla dzieci 5-12 lat (około 2,5 godz.):

pokaz rogalowo-koziołkowy lub rogalowy

+ warsztat Widokówka z Poznania – zobacz więcej

(niedostępny V-VI oraz X-XI)

 65 zł / os.

(min. 25 os.)

Pakiet Wycieczkowy dla dzieci 6-12 lat

pokaz rogalowy  + zestaw warsztatowy „Widokówka w Klasie”

wyjątkowy warsztat wspominkowy z wycieczki do Poznania do przeprowadzenia w klasie a zarazem pamiątka dla każdego dziecka – zobacz więcej.

59  zł / os.
Normalny (pozostali) 35 zł / os. 39 zł / os.
Pokazy zamawiane w jęz. obcym 39 zł  / os.

(min 25 os.)

39 zł / os.

(min. 35 os.)

Pokaz dodatkowy dla grupy wycieczkowej

(sezonowo, do potwierdzenia, godz. 16:45)

 35 zł / os.

(min. 45 biletów)

Grupom od 15 os. dla opiekunów grupy przysługują darmowe wejściówki w liczbie 1 opiekun na każde rozpoczęte 10 osób. Np. dla grupy, która ma 15-20 płatnych uczestników, bezpłatnie może uczestniczyć maksymalnie 2 opiekunów, dla grupy która ma 41 płatnych uczestników – do 5 opiekunów gratis, itp.

Formuła wizyty

Standardowo pokazy oraz warsztaty mogą odbywać się jednocześnie dla grup do 50-60 osób na jednej sali (dysponujemy kilkoma salami). Zastrzegamy sobie możliwość łączenia grup o podobnym profilu na sali w ramach dostępnych miejsc (dlatego najlepiej pojawiać się w grupach pow. 30 z jednej szkoły / wycieczki).

WARSZATY. Zajęcia dla GRUP PRZEDSZKOLNYCH oraz KLASY 1-2 SP prowadzone są domyślnie w trybie warsztatowym, gdzie każda para dzieci robi swojego rogala w specjalnie przystosowanej sali. Program (i sale) dostosowane są dla osób od 4 roku życia (tzn. nie przyjmujemy rezerwacji grupowych poniżej tego wieku).

POZKAZ INTERAKTYWNY. Zajęcia dla starszych grup odbywają się formie zabawnego, interaktywnego przedstawienia, gdzie ochotnicy pomagają przy poszczególnych czynnościach.

NOWOŚĆ dla dzieci w wieku 5-12 lat!  Grupy zapraszamy także warsztaty artystyczno-edukacyjne  „Widokówka z Poznania”, w trakcie których dzieci wykonują własną pocztówkę z ratuszem i koziołkami techniką sypanych piasków, a jednocześnie poznają najważniejsze poznańskie legendy. Więcej informacji: http://widokowkapoznan.pl. Istnieje możliwość umówienia się na obie atrakcje (widokówkę oraz pokaz rogalowy) w ciągu jednej wizyty – patrz cennik.

NOWOŚĆ! Widokówka w Klasie (warsztat wysyłkowy) Można zamówić warsztat w całkowicie bezpiecznej wersji do szkoły i przeprowadzić go w dowolnym momencie w klasie. Więcej informacji: http://widokowkapoznan.pl/widokowka-w-klasie/

Język pokazu

Pokazy dla grup odbywają się w języku polskim, a na zamówienie w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Pokazy w tych językach prowadzone są bezpośrednio w danym języku przez nasz zespół (bez tłumaczenia), z przekazem odpowiednio dopasowanym do grupy.Opłata zgodnie z cennikiem pokazów zamawianych w jęz. obcym).

W przypadku grup o innych potrzebach językowych niż wymienione, dla możliwa jest wizyta z własnym tłumaczem, który przekładałby na bieżąco pokaz z języka polskiego lub angielskiego (wskazany zaawansowany poziom językowy tłumacza). W takich przypadkach wymagana jest zasadniczo płatność za min. 30 biletów normalnych w jęz. polskim lub angielskim.

Rezerwacje

Jak założyć rezerwację?

 • W celu umówienia terminu organizatorzy proszeni są najpierw o wysłanie formularza rezerwacyjnego lub kontakt telefoniczny.
 • W przeciągu 1 dnia roboczego (zazwyczaj szybciej) od wysłania formularza przyjdzie do Państwa emailowe potwierdzenie rezerwacji wraz z podaniem wysokości zadatku rezerwacyjnego (standardowo jest to opłata za 15 biletów zgodnie z cennikiem zamawianej usługi)
 • Należy opłacić zadatek rezerwacyjny najpóźniej 30 dni przez planowaną wizytą W sytuacji kiedy rezerwowany pokaz ma się odbyć w przeciągu niecałego miesiąca, płatności należy dokonać w przeciągu 2 dni. Płatności dokonać można przelewem internetowym, kartą lub Blik’iem – zgodnie z instrukcją, którą wyślemy z potwierdzeniem rezerwacji. W tym kroku można poprosić o wystawienie faktury VAT, wypełniając odpowiednie pola. W przypadku braku terminowej wpłaty, rezerwacja może zostać anulowana.

Odwołanie rezerwacji

W przypadku potrzeby odwołania lub zmiany terminu potwierdzonej, ale nieopłaconej wizyty prosimy o informację email.

W przypadku odwołania do wpłacie zadatku przez grupę pokazu na 3 dni przed terminem z ważnego powodu (np. kwestie zdrowotne, regulacje placówki, kwarantanna), zadatek przechodzi na poczet nowego terminu wizyty (do 3 miesięcy od pierwotnie planowanej) lub zaliczany jest na poczet warsztatu wysyłkowego Widokówka w Klasie. W przypadku obostrzeń w formie rozporządzenia rządowego uniemożliwiającego wizytę zadatek może być zwrócony w całości. Więcej w regulaminie.

Dla firmy

Terminy

Spotkanie firmowe, konferencyjne lub okolicznościowe najczęściej organizowane są po zamknięciu muzeum w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Prosimy zaproponowanie optymalnej dla Państwa godziny rozpoczęcia, a postaramy się do niej dopasować.

Oferta

Oferta podstawowa (ok. 50-60 min)

Podstawą spotkania firmowego w Rogalowym Muzeum jest dedykowany pokaz interaktywny w trakcie którego uczestnicy poznają historię i ciekawostki dotyczące rogali, pomagają w przygotowaniu ich oraz degustują. Pokazy angażują uczestników na różne sposoby, zawierają sporo humorystycznych i zaskakujących momentów. Są bardzo dobrym i oryginalnym sposobem na szybkie zintegrowanie i rozluźnienie zespołu. Zarazem przybliżają w przystępny sposób najważniejsze poznańskie symbole.

 • Możliwość wyboru pory pokazu (także wieczornej, np. przed firmową kolacją)
 • Pokazy odbywają na wyłączność
 • Wysoki standard obsługi, powiększone porcje degustacyjne
 • Doświadczeni prowadzący
 • Okazja do robienia zdjęć uczestnikom w strojach cukierniczych
 • Dogodne formy zapłaty (np. na miejscu kartą lub gotówką) lub przelewem

Opcje dodatkowe

– konkurs gwarowy z nagrodami (ok. 15 min) – bardzo dobrze sprawdza się przy grupach polskojęzycznych, integruje, bawi, uczy.

– zwiedzenie z okien Muzeum (ok. 20-30 min) –  opowieść o najważniejszych symbolach Poznania doskonale widocznych z okien (Ratusz, koziołki, domki budnicze, pręgierz itp.) – dla grup zainteresowanych, w jęz. polskim lub angielskim

– rogale w pamiątkowych opakowaniach kartonowych dla uczestników na wynos lub inne poznańskie pamiątki

Język pokazu

Pokazy specjalne dla firm mogą odbywać się po polsku lub w języku angielskim, niemieckim lub francuskim (za dopłatą).

Zapytanie ofertowe

Zapytania o ofertę prosimy kierować na adres: muzeum@rogalowemuzeum.pl podając proponowany termin, liczbę spodziewanych gości, język pokazu oraz ewentualnie inne istotne dla Państwa informacje. Odeślemy Państwu szczegółową wycenę spotkania w wersji podstawowej uwzględniającą porę, język oraz liczebność grupy oraz zaproponujemy opcje dodatkowe.

Lokalizacja

Wejście do Rogalowego Muzeum mieści się od ul. Klasztornej 23. Zajmuje sale na 1 oraz 2 piętrze. Dojście ze Starego Rynku ul. Wielką lub Woźną. Na dziedzińcu przez budynkiem znajduje się kiosk biletowy (obsługiwany 20 min przed rozpoczęciem pokazów, sezonowo częściej)

mapka

Udogodnienia

Sale pokazowe Rogalowego Muzeum są w razie potrzeby klimatyzowane lub ogrzewane. Klatka schodowa kamienicy nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i nie posiada windy (wtedy trzeba dostać się przy pomocy opiekunów na 1 piętro). Każda sala pokazowa ma dostęp do toalety oraz szatnię. W kiosku biletowym można zazwyczaj kupić Rogale Świętomarcińskie na wynos (w miarę dostępności) oraz inne pamiątki.

Zasady uczestnictwa

Ogólne

 • Opiekunowie grup i uczestnicy pokazów zobowiązują się do wypełniania zaleceń obsługi wynikających z norm bezpieczeństwa, ochrony zabytków i mienia oraz współprzebywania w grupie (wyłączenie telefonów, nieprzeszkadzanie innym itp.).
 • Osoby nieletnie muszą znajdować się na pokazie w towarzystwie przynajmniej jednego opiekuna (dzieci nie mogą uczestniczyć w pokazie same)
 • W razie potrzeby opiekunowie grup proszeni są o aktywną pomoc w utrzymaniu porządku. Za nieletnich odpowiadają opiekunowie
 • W trosce o wszystkich gości (szczególnie dzieci) oraz ich poczucie bezpieczeństwa psy oraz inne zwierzęta nie mogą być wpuszczane na sale pokazowe
 • Na terenie muzeum działa monitoring video w celach zapewnienia porządku
 • Muzeum zastrzega sobie prawo do wykonywania i wykorzystywania zdjęć z pokazów w celach promocyjnych.
 • Dziękujemy za odpowiedzialne zachowanie

Związane z COVID-19

Szanowni Państwo, wiemy że przychodzicie się do nas odprężyć, dlatego możliwie dyskretnie przeprowadzamy wszystkie zabiegi  wynikające z wytycznych sanitarnych (a nawet więcej), byście mogli czuć się u nas bezpiecznie i pewnie. Oczywiście prosimy o współpracę w zakresie stosowania aktualnych zasad. Nasz personel chętnie udzieli wszystkich informacji. Oto najważniejsze środki ostrożności i bezpieczeństwa:

Przed wejściem:

– Zakupy biletów odbywa się na otwartym dziedzińcu (przed zabezpieczonym kioskiem) – polecamy płatność kartą lub wcześniejszy zakup on-line.

– Bilety sprzedajemy na wszystkie pokazy danego dnia – nie trzeba stać w kolejce przed pokazem

– Na pokaz oczekujemy na świeżym powietrzu

– Odstępy między pokazami zostały dwukrotnie wydłużone (czas przygotowanie sal i spokojne wejście/wyjście w podgrupach)

– Dostępne są płyny dezynfekujące przed wejściem do muzeum (i na wszystkich salach)

– Dezynfekowane są wszystkie poręcze, klamki i włączniki (choć nie ma potrzeby ich dotykać)

Zasady bezpieczeństwa na sali pokazowej:

– Ograniczenie widowni zgodnie aktualnymi wymogami dot. przedstawień

– Większym grupom również możemy zapewnić pokazy na wyłączność.

– Sale są intensywnie wietrzone dzięki wyjątkowo dużej powierzchni okien

– Dostępne bezdotykowe dezynfekatory (np. do zastosowania przed degustacją)

– Obowiązek zakrywania nosa i ust (możliwość zakupu jednorazowej maseczki na miejscu)

– Chętni degustują rogale przygotowane wcześniej przez profesjonalną piekarnię i podane w jednorazowych papilotkach / torebkach na wynos

Zasady bezpieczeństwa dla osób aktywnie pomagających w trakcie pokazu:

– Wszyscy ochotnicy dezynfekują dłonie lub korzystają z rękawiczek jednorazowych (zapewniamy)

– Używane narzędzia i rekwizyty są dezynfekowane

 •          Dostępne są stylowe czapki-budyniówki (dla chętnych) – na bieżąco prane lub dezynfekowane
 •          Ochotnicy mają przygotowane zdezynfekowane oddzielne stolnice

– Liczba osób z publiczności, które czynnie pomagają w robieniu rogali może być okresowo ograniczana w celu zachowania odpowiednich odstępów

Pełen regulamin zobacz TUTAJ

 • polub nas na: