Pokazy plenerowe 15-16 oraz 22-23 maja!

W majowe weekendy 15-16 maja oraz 22-23 maja będziemy prowadzić pokazy w atrakcyjnej i bezpiecznej formie spektakli plenerowych na dziedzińcu Rogalowego Muzeum. Zapraszamy na nie szczególnie serdecznie, gdyż będzie to pierwsza i być może niepowtarzalna możliwość (przedstawień pod chmurką) – z pewnością będą miały wyjątkowy charakter.

Pokazy będą odbywać się o standardowych godzinach – w soboty i niedziele tj. o godz. 11:00, 12:30, 14.00, 15:30, a w soboty dodatkowo o godz. 17:00. Pokazy są biletowane, zgodnie cennikiem. Ze względu na to, że nie możemy jeszcze udostępnić wnętrz muzeum, pokaz o 11:00 będzie pokazem rogalowym bez oglądania koziołków (zakończy się tak by zdążyć obejrzeć je z płyty rynku), stąd opłata będzie jak za pokaz rogalowy.

W te dni pokazy będą odbywać się jedynie w języku polskim (bo odbywa się tylko jeden pokaz naraz), na pokazy po angielsku zapraszamy w weekendy od 29.05 na 14:00.

Także ze względu na to, że odbywać się będzie tylko jeden pokaz w danym czasie, pokazy na wyłączność oraz prywatne można zarezerwować jedynie na godz. 9.45 w sobotę lub niedzielę (tu minimalny koszt 500 zł / pokaz)

W przypadku pokazów plenerowych zastrzegamy możliwość odwołania pokazu w przypadku niesprzyjającej pogody (opady deszczu) lub w przypadku zmian w obostrzeniach. W takiej sytuacji będziemy informować wszystkie osoby, które poczyniły rezerwację.

Jednocześnie zapowiadamy, że od 29 maja Rogalowe Muzeum powinno już powrócić do normalnego trybu pracy (7 dni w tygodniu) oraz pokazów prowadzonych na salach, przy zachowaniu odpowiednich limitów i wymogów sanitarnych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO REZERWOWANIA MIEJSC!

Pokazy niedostępne do 14 maja

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi pokazy rogalowe nie będą dostępne do 14 maja 2021.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich spragnionych rogalowego smaku na nasze stoisko ze świeżymi rogalami świętomarcińskimi od strony Starego Rynku nr 39, naprzeciw ratusza,  we wszystkie majowe weekendy (w tym także 1-3 maja) od godz. 11 do późnego popołudnia. Do zobaczenia!

Nieczynne od 7 listopada

Niestety przynajmniej do 14 lutego 2021 Rogalowe Muzeum nie będzie dostępne dla publiczności. Gdy będzie znana data ponownego otwarcia Muzeum napiszemy o tym na stronie.

W tym okresie nadal możliwe jest korzystanie z warsztatu WIDOKÓWKA z  POZNANIA, który można przeprowadzić w domach.

Więcej informacji o tej propozycji znajduje się tutaj.

Życzymy zdrowia i do zobaczenia za jakiś czas!

Zespół Rogalowego Muzeum Poznania

NOWOŚĆ. Warsztat bez wychodzenia ze szkoły!

NOWOŚĆ! WarsztatyWIDOKÓWKA z POZNANIA” – do przeprowadzenia bezpiecznie w klasie

 
Rogalowe Muzeum zaprasza na niesamowitą lekcję-wycieczkę po Starym Rynku zakończoną zrobieniem własnej, kolorowej widokówki z Poznania!
  • Warsztat odbywa się całkowicie bezpiecznie: w klasie (a nawet w domu!), bez udziału osób z zewnątrz
  • Zajęcia trwają godzinę lekcyjną (ok. 45 min) i są przeznaczone dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej

PROGRAM ZAJĘĆ:

W części edukacyjnej (ok. 15 min) dzieci oglądają specjalnie przygotowany film zawierający:

  • Powietrzne zwiedzanie Ratusza, z wieloma ciekawostkami (niesamowite nagranie z drona sportowego!)

  • Animowaną historię Ratusza wraz z legendą o koziołkach oraz legendą o hejnale

  • Szczegółową instrukcję ? jak po kolei przygotować własną Widokówkę z Poznania używając dostarczonych materiałów plastycznych

W części warsztatowej (ok. 30 min) dzieci przygotowują samodzielnie (lub z podpowiedziami nauczyciela) własną widokówkę z ratuszem wysypując pola specjalnymi kolorowymi piaskami. Następnie na odwrocie kartki uzupełniają wierszyk z pozdrowieniami, umieszczając naklejki ze słówkami z wielkopolskiej gwary. Widokówka występuje do wyboru w dwóch wersjach graficznych: głównej oraz świątecznej (idealna na grudzień). Wykonane kartki dzieci mogą zabrać ze sobą, ale mogą też je podpisać i wysłać – do swojego domu lub do wybranej osoby, jako pretekst do nauki adresowania (zestawy nie zawierają znaczków).

obraz.png

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY WARSZTATU:

  • stworzony dla dzieci: efektowna technika kolorowych piasków, angażujący film

  • szerokie walory edukacyjne: historie, legendy, ciekawostki, architektura, gwara

  • nie wymaga dodatkowego przygotowania ze strony nauczyciela (precyzyjny film instruktażowy dla dzieci)

  • pełna elastyczność przeprowadzenia: w szkole lub w domu, w dowolnym czasie

WIĘCEJ INFORMACJI i ZAMÓWIENIA:
www.widokowkapoznan.pl (możliwość rezerwacji przez internet)
telefon kontaktowy: 690 015 815 oraz 690 077 800

Warsztaty WIDOKÓWKA dla rodzin w WEEKENDY!

Po raz pierwszy możemy zaprosić gości indywidualnych (konkretni rodziny z dziećmi) na nasz nowy warsztat artystyczno edukacyjny WIDOKÓWKA z POZNANIA. Podczas warsztatu uczestnicy przygotują własne widokówki i poznają historie i ciekawostki dot. Starego Rynku, koziołków, hejnału. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci 5-12 lat wraz z opiekunami.

 Warsztaty będą odbywać się w soboty i niedziele o godz. 12.30 do 5 kwietnia 2020. Dla uczestników pokazów rogalowych – zniżka!

Warsztat daje okazję nie tylko poznania Starego Rynku, ale też do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w przyjemnej rodzinnej atmosferze.

Więcej informacji, program, zdjęcia oraz zapisy na stronie widokowkapoznan.pl

oraz na profilu facebook Widokówka Poznań

Zapraszamy – liczba miejsc ograniczona!

Nieczynne 2-3 marca

Rogalowe Muzeum będzie wyjątkowo nieczynne 2 i 3 marca 2020 – zapraszamy w pozostałe dni!

Nieczynna będzie też w te dni informacja telefoniczna – w sprawach rezerwacji prosimy kontakt przez formularz rezerwacyjny.

Brak pokazów po angielsku w marcu

Ze względu na ogólną niepewną sytuację epidemiologiczną do końca marca 2020 zawieszamy prowadzenie otwartych pokazów w jęz. angielskim o godz. 13.45 (zarówno w tygodniu, jak i w weekendy). Liczymy na zrozumienie dla podjęcia tych prewencyjnych kroków.

  • polub nas na: