Weekend 3-6 czerwca – godziny i dostępność

Zapraszamy na pokazy rogalowe przez cały weekend czerwcowy 3-6 czerwca.

Poniżej orientacyjna dostępność (poprawiana na bieżąco), prosimy wybierać pokazy dostępne i poczekać na potwierdzenie emailowe. Pokazy dostępne – na niebiesko. Brak miejsc w rezerwacji – na czerwono. 

czwartek, 3.06: 11:00, 12:30, 14:00, 14:00 ENG, 15:30

piątek, 4.06: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30

sobota, 5.06: 11:00, 12:30, 14:00, 14:00 ENG, 15:30, 17:00

niedziela, 6.06: 11:00, 12:30, 14:00, 14:00 ENG, 15:30

Rezerwować miejsca prosimy poprzez formularz: http://rogalowemuzeum.pl/kontakt/

lub telefonicznie.

Pokazy plenerowe 15 i 16 maja!

W majowe weekend 15-16 maja będziemy prowadzić pokazy w atrakcyjnej i bezpiecznej formie spektakli plenerowych na dziedzińcu Rogalowego Muzeum. Zapraszamy na nie szczególnie serdecznie, gdyż będzie to pierwsza i być może niepowtarzalna możliwość (przedstawień pod chmurką) – z pewnością będą miały wyjątkowy charakter.

Pokazy będą odbywać się o standardowych godzinach – w sobotę i niedzielę tj. o godz. 11:00, 12:30, 14.00, 15:30, a w soboty dodatkowo o godz. 17:00. Pokazy są biletowane, zgodnie cennikiem. Ze względu na to, że nie możemy jeszcze udostępnić wnętrz muzeum, pokaz o 11:00 będzie pokazem rogalowym bez oglądania koziołków (zakończy się tak by zdążyć obejrzeć je z płyty rynku), stąd opłata będzie jak za pokaz rogalowy.

W te dni pokazy będą odbywać się jedynie w języku polskim (bo odbywa się tylko jeden pokaz naraz), na pokazy po angielsku zapraszamy w weekendy od 29.05 na 14:00.

Także ze względu na to, że odbywać się będzie tylko jeden pokaz w danym czasie, pokazy na wyłączność oraz prywatne można zarezerwować jedynie na godz. 9.45 w sobotę lub niedzielę (tu minimalny koszt 500 zł / pokaz)

W przypadku pokazów plenerowych zastrzegamy możliwość odwołania pokazu w przypadku niesprzyjającej pogody (opady deszczu) lub w przypadku zmian w obostrzeniach. W takiej sytuacji będziemy informować wszystkie osoby, które poczyniły rezerwację.

Jednocześnie zapowiadamy, że od 21 maja Rogalowe Muzeum powinno (czekamy na stosowne rozporządzenie) powrócić do normalnego trybu pracy (7 dni w tygodniu) oraz pokazów prowadzonych na salach, przy zachowaniu odpowiednich limitów i wymogów sanitarnych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO REZERWOWANIA MIEJSC!

Stoisko z rogalami w weekendy!

Zapraszamy we wszystkie majowe i czerwcowe weekendy na stoisko z pysznymi rogalami świętomarcińskimi na Stary Rynek 39 (naprzeciwko fasady ratusza). Jesteśmy w soboty i niedziele ok 10:40 do późnego popołudnia. Do zobaczenia!

Pokazy niedostępne do 14 maja

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi pokazy rogalowe nie będą dostępne do 14 maja 2021.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich spragnionych rogalowego smaku na nasze stoisko ze świeżymi rogalami świętomarcińskimi od strony Starego Rynku nr 39, naprzeciw ratusza,  we wszystkie majowe weekendy (w tym także 1-3 maja) od godz. 11 do późnego popołudnia. Do zobaczenia!

Nieczynne od 7 listopada

Niestety przynajmniej do 14 lutego 2021 Rogalowe Muzeum nie będzie dostępne dla publiczności. Gdy będzie znana data ponownego otwarcia Muzeum napiszemy o tym na stronie.

W tym okresie nadal możliwe jest korzystanie z warsztatu WIDOKÓWKA z  POZNANIA, który można przeprowadzić w domach.

Więcej informacji o tej propozycji znajduje się tutaj.

Życzymy zdrowia i do zobaczenia za jakiś czas!

Zespół Rogalowego Muzeum Poznania

NOWOŚĆ. Warsztat bez wychodzenia ze szkoły!

NOWOŚĆ! WarsztatyWIDOKÓWKA z POZNANIA” – do przeprowadzenia bezpiecznie w klasie

 
Rogalowe Muzeum zaprasza na niesamowitą lekcję-wycieczkę po Starym Rynku zakończoną zrobieniem własnej, kolorowej widokówki z Poznania!
  • Warsztat odbywa się całkowicie bezpiecznie: w klasie (a nawet w domu!), bez udziału osób z zewnątrz
  • Zajęcia trwają godzinę lekcyjną (ok. 45 min) i są przeznaczone dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej

PROGRAM ZAJĘĆ:

W części edukacyjnej (ok. 15 min) dzieci oglądają specjalnie przygotowany film zawierający:

  • Powietrzne zwiedzanie Ratusza, z wieloma ciekawostkami (niesamowite nagranie z drona sportowego!)

  • Animowaną historię Ratusza wraz z legendą o koziołkach oraz legendą o hejnale

  • Szczegółową instrukcję ? jak po kolei przygotować własną Widokówkę z Poznania używając dostarczonych materiałów plastycznych

W części warsztatowej (ok. 30 min) dzieci przygotowują samodzielnie (lub z podpowiedziami nauczyciela) własną widokówkę z ratuszem wysypując pola specjalnymi kolorowymi piaskami. Następnie na odwrocie kartki uzupełniają wierszyk z pozdrowieniami, umieszczając naklejki ze słówkami z wielkopolskiej gwary. Widokówka występuje do wyboru w dwóch wersjach graficznych: głównej oraz świątecznej (idealna na grudzień). Wykonane kartki dzieci mogą zabrać ze sobą, ale mogą też je podpisać i wysłać – do swojego domu lub do wybranej osoby, jako pretekst do nauki adresowania (zestawy nie zawierają znaczków).

obraz.png

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY WARSZTATU:

  • stworzony dla dzieci: efektowna technika kolorowych piasków, angażujący film

  • szerokie walory edukacyjne: historie, legendy, ciekawostki, architektura, gwara

  • nie wymaga dodatkowego przygotowania ze strony nauczyciela (precyzyjny film instruktażowy dla dzieci)

  • pełna elastyczność przeprowadzenia: w szkole lub w domu, w dowolnym czasie

WIĘCEJ INFORMACJI i ZAMÓWIENIA:
www.widokowkapoznan.pl (możliwość rezerwacji przez internet)
telefon kontaktowy: 690 015 815 oraz 690 077 800
  • polub nas na: